فارسی
Saadatabadbakery@gmail.com

اخبار

يارانه نان در بودجه 98

در لایحه بودجه سال آینده، یارانه نان و خریدتضمینی گندم بیش از هزار میلیارد تومان افزایش یافت و به رقم ۶۱۴۵ میلیارد تومان رسید.

بر اساس لایحه پیشنهادی دولت به مجلس برای سال آینده، یارانه نان و خریدتضمینی گندم 6145  میلیارد تومان تعیین شد.این رقم  در لایحه بودجه 97 کشور، 5 هزار میلیارد تومان بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم 

ساز و کار تخصیص سهمیه آرد در استان تهران

صادقی رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران گفت: در کل کشور، هیچ مشکلی در زمینه تولید و توزیع آرد و نان وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، یداله صادقی، مدیرکل اداره صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفتگو با خبرنگار این پایگاه ضمن اشاره به ساز و کار تخصیص سهمیه آرد در استان، اظهار داشت: پیش از این، بالغ بر 80درصد آرد یارانه ای استان تهران از طریق سامانه الترونیکی در اختیار نانوایان متقاضی قرار می گرفت که با توجه به قیمت جدید خرید تضمینی و اختلاف فاحش قیمت ها، شرکت بازرگانی دولتی ایران تصمیم بر این گرفته تا سهم آرد واحدهای صنفی آزادپز را نیز از طریق همین سامانه در اختیار نانوایان قرار دهد.
وی افزود: بر اساس این ساز و کار، می توانیم شاهد شفافیت بیشتر در تخصیص آرد بوده و زمینه کنترل و رهگیری دریافت کنندگان را فراهم کنیم. همچنین، مقرر شده تا با محوریت ادارات غله، خدمات بازرگانی و اتحادیه صنف نانوایان، شاهد حل مشکلات صنفی پخت کنندگان نان باشیم.
صادقی در ادامه اشاره ای نیز به واحدهای صنفی فاقد پروانه داشت و تصریح کرد: در این باره هم تصمیم بر این شده تا این واحدهای فاقد پروانه، در وهله زمانی 3 تا 5 ماهه، نسبت به اخذ پروانه فعالیت خود اقدام کنند. همچنین آرد مورد نیاز تمام واحدهای نانوایی اعم از، یارانه ای، آزادپز و حتی تعداد کمی که پروانه فعالیت ندارند، تامین شود تا شاهد اخلال در روند خدمات رسانی به مردم و شهروندان نباشیم.
مدیرکل صمت استان خاطرنشان کرد: خوشبختانه در کل کشور، هیچ مشکلی در زمینه تولید و توزیع آرد و نان وجود ندارد و تاکید دولت بر تامین به موقع این کالای اساسی خواهد بود.
منبع: تي نيوز

آغاز به کار مجدد نان فانتزی سهروردی از 22 بهمن

 

تغییر قیمت نان فانتزی متناسب با هزینه تولید

 

کشف ماده‌ای برای درمان کیفیت نان

 

اختتامیه نمایشگاه امسال